WP-Optimize

WP Optimize

w dnia 25 marca, 2021

Image Optimizer wp to idealny dodatek dla WordPress i WooCommerce

WP-Optimize to rewolucyjna, wszystko w jednym wtyczka wydajności WordPress, która czyści twoją bazę danych, kompresuje obrazy i buforuje twoją witrynę.

Nasza funkcja pamięci podręcznej jest zbudowana wokół najszybszego na świecie silnika buforowania. To proste, popularne i bardzo skuteczne narzędzie ma wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja witryna była szybka i dokładnie zoptymalizowana!WPOptimize

Robi to na trzy sprytne sposoby:

 • Pozwala na czyszczenie i optymalizację bazy danych.
 • Daje Ci możliwość kompresji obrazów dzięki funkcji imagify pro dla wp
 • Pozwala na buforowanie stron, dla super szybkich czasów ładowania (przeczytaj więcej informacji o buforowaniu poniżej).

Pozwala także na minifikację i asynchronizację CSS i JavaScript (aka. “odroczenie CSS JavaScript”).

Szeroko zakrojone testy pokazują, że sama funkcja pamięci podręcznej może sprawić, że witryny WordPress będą co najmniej tak szybkie, jak każda inna dostępna wtyczka buforowania lub prędkości, a często nawet szybsze. Ale kiedy połączysz pamięć podręczną z optymalizacją bazy danych, funkcjami kompresji obrazu i minify, różnica prędkości w stosunku do alternatywnych rozwiązań jest znacząca.

NOWOŚĆ: Wbudowana funkcja minify dodaje kolejną warstwę optymalizacji, zmniejszając rozmiar i liczbę żądań do twojego serwera.

wp optimizer – resmushit, imagify plugin, imagify, optimize cache

Twoja baza danych WordPress przechowuje wszystko, czego potrzebujesz do swojej witryny – plus wiele rzeczy, których nie potrzebujesz. WP-Optimize usuwa wszystkie te niepotrzebne dane, czyści twoje tabele, a nawet odzyskuje miejsce utracone z powodu fragmentacji danych.

Przyjazny dla urządzeń mobilnych i niesamowicie prosty w użyciu, to:

Usuwa wszystkie niepotrzebne dane (np. Śmieci / niezatwierdzone / spamowe komentarze, nieaktualne dane) plus pingbacki, trackbacki i wygasłe opcje przejściowe
Kompaktuje/defragmentuje tabele MySQL za pomocą jednego przycisku
Szczegółowa kontrola nad optymalizacjami, które chcesz przeprowadzić
Wykonuje automatyczne cotygodniowe (lub inne) czyszczenie
Zachowuje określoną liczbę tygodni danych podczas czyszczenia
Wykonuje optymalizacje bez potrzeby uruchamiania ręcznych zapytań
Automatycznie uruchamia kopię zapasową przed optymalizacją za pomocą programu UpdraftPlus
Pokaż statystyki bazy danych i potencjalne oszczędności
Dlaczego jest to ważne?

Tabele w MySQL (baza danych, z której korzysta WordPress) z czasem stają się nieefektywne, ponieważ dane są dodawane, usuwane i przenoszone. Poproszenie MySQL o zoptymalizowanie tabel od czasu do czasu sprawi, że Twoja strona będzie działać tak szybko, jak to możliwe. Nie stanie się to samoistnie.
Za każdym razem, gdy zapisujesz nowy post lub strony, WordPress tworzy rewizję tego postu lub strony. Jeśli edytujesz post 6 razy, możesz mieć 5 kopii tego postu jako rewizje. To szybko dodaje wiele rzadko używanych danych do twoich tabel bazy danych, czyniąc je niepotrzebnie rozdętymi i wolniejszymi w dostępie.
W twojej tabeli komentarzy mogą być tysiące spamu i niezatwierdzonych komentarzy, WP-Optimize może je wyczyścić i usunąć za pomocą jednego kliknięcia.
WP-Optimize raportuje, które tabele bazy danych mają nadmiarowe i zmarnowane przestrzenie, pozwala również na zmniejszenie i pozbycie się tych zmarnowanych przestrzeni.
Automatycznie czyści bazę danych co tydzień i respektuje opcję “Zachowaj dane z ostatnich [wybrana liczba] tygodni”.

Speed up wp – wp clean up optimizer

Zrób miejsce: Kiedy edytujesz post lub stronę w swojej witrynie, WordPress automatycznie zapisuje nową rewizję w bazie danych. Jeśli edytujesz rzeczy kilka razy (a zwłaszcza jeśli post jest długi), twoja baza danych wkrótce zapycha się starymi rewizjami, które po prostu siedzą tam, zajmując cenne miejsce. WP-Optimize usuwa te niepotrzebne zmiany postów, uwalniając cenne megabajty danych i zwiększając szybkość i wydajność. Czyści również Twoją tabelę komentarzy, usuwając cały spam i niezatwierdzone komentarze, które nagromadziły się za pomocą jednego kliknięcia.

Przejmij kontrolę: WP-Optimize raportuje dokładnie, które z twoich tabel bazy danych mają nadmiar i zmarnowane miejsce, dając ci wgląd, kontrolę i moc, aby utrzymać swoją witrynę schludną, szybką i wydajną.

Utrzymuj ją czystą i szybką: Po włączeniu, WP-Optimize może uruchomić automatyczne czyszczenie według harmonogramu, zachowując wybraną liczbę tygodni danych, zgodnie z twoją specyfikacją.

Kompresuje obrazki

Ładowanie dużych obrazów jest często największym winowajcą w spowolnieniu czasu ładowania witryny.

WP-Optimize ma narzędzie do kompresji obrazów, które wykorzystuje najnowocześniejsze techniki kompresji stratnej do konwersji dużych obrazów (które zajmują dużo czasu na załadowanie) na skompresowane pliki zapisane w bibliotece obrazów, gdzie można je błyskawicznie przesłać.

Umożliwia kompresję obrazów PNG, JPG, GIF, BMP i TIF o rozmiarze do 5 MB i jest wyposażony w inne przydatne funkcje, w tym:

Masowa kompresja, pozwalająca na jednoczesną kompresję wielu istniejących obrazów.
Inteligentny, wieloprzebiegowy algorytm kompresji stratnej, który zapewnia dwukrotnie większą kompresję przy znacznie mniejszej utracie jakości.
Funkcja ‘Przywróć oryginały’, która pozwala na odzyskanie lub przywrócenie oryginalnych obrazów w dowolnym momencie.
Funkcja automatycznej kompresji, która automatycznie kompresuje obrazy, gdy są one dodawane do witryny.
EXIF Data-Keeping oznacza, że informacje o obrazie są zachowywane nawet po skompresowaniu obrazu.
Ta wtyczka WordPress pozwala zwiększyć szybkość strony bez pogorszenia jakości obrazu.

Poprawa buforowania stron

W zależności od konfiguracji, buforowanie stron może być tym, co robi największą różnicę w szybkości i wydajności Twojej witryny.

Buforowanie polega na przechowywaniu dynamicznych danych w tymczasowym obszarze przechowywania, tak aby można je było błyskawicznie odzyskać. Buforowanie jest niezawodnym sposobem, aby zapewnić, że strony internetowe ładują się błyskawicznie.

Praktycznie, nasza potężna, ale prosta funkcja pamięci podręcznej generuje pamięć podręczną, gdy użytkownik odwiedza dowolną stronę lub post w Twojej witrynie. WordPress przetwarza dynamiczne pliki php, aby wygenerować tę stronę, a my zapisujemy ją w statycznym pliku html w folderze pamięci podręcznej, dzięki czemu podczas następnej wizyty użytkownika strona jest przechowywana w pamięci podręcznej i nie wymaga przetwarzania. To buforowanie skutkuje znacznie szybszym czasem ładowania i daje lekką przerwę dla twojego serwera. Tak więc buforowanie zwiększa szybkość i wydajność, jednocześnie zmniejszając wykorzystanie zasobów serwera.

Przy minimalnej konfiguracji, buforowanie witryny z WP-Optimize jest łatwe do zrobienia dzięki ładunkowi przydatnych funkcji, w tym:

Wstępne ładowanie pamięci podręcznej, aby zapewnić, że pamięć podręczna jest zawsze gotowa i załadowana.
Kompresja Gzip HTML, JavaScript i CSS, aby zmniejszyć czas ładowania strony.
Pamięć podręczna specyficzna dla urządzenia, aby zapewnić, że zawsze obsługiwana jest zoptymalizowana wersja strony.
Zaawansowane reguły wykluczania pamięci podręcznej, dzięki czemu można buforować prawie wszystko, wykluczając zalogowanych użytkowników, określone adresy URL lub pliki cookie.
Cache przeglądarki, aby poinstruować przeglądarki klienckie do ponownego użycia zbuforowanych zasobów (HTML, CSS, JS, obrazy), jeśli od ostatniego żądania nie zostały wprowadzone żadne zmiany.

Minifikacja i łacznie plików CSS i JavaScript

Oprócz swoich trzech głównych funkcji, WP-Optimize posiada również bardziej zaawansowaną funkcję minifikacji. Łączenie i minifikowanie zasobów twojej strony zmniejszy liczbę żądań do twojego serwera (poprzez łączenie ich) i zmniejszy ich rozmiar (poprzez minifikowanie ich zawartości).

W połączeniu z cache’owaniem i kompresją Gzip, poprawi to wydajność i czas do “pierwszego malowania treści”.

Funkcja minify pozwala również na odroczenie CSS i JavaScript. Odroczenie CSS i JavaScript pozwala na załadowanie niekrytycznych zasobów po załadowaniu głównej strony, co skutkuje pozornym wzrostem szybkości. Minifikowanie i odraczanie CSS i JavaScript również sprawia, że Google PageSpeed Insights jest szczęśliwe!

Ogólnie WP-Optimize przynosi najlepszą technologię pamięci podręcznej i optymalizacji razem w jednej bezproblemowej wtyczce, aby Twoja witryna WordPress była szybka, szczupła i wydajna.

WP Optimize pro tutorial

Darmowa wersja WP-Optimize jest świetna, ale wersja Premium jest z dodatkowymi funkcjami, które oferują najwyższą swobodę i elastyczność:

 • Multisite Support: rozszerza optymalizacje bazy danych, aby działały dla wielu witryn WordPress w tym samym czasie. Jeśli zarządzasz więcej niż jedną witryną, będziesz potrzebował WP-Optimize Premium.
 • Elastyczność i kontrola: daje Ci moc optymalizacji wybranych pojedynczych tabel lub określonej kombinacji tabel w jednej lub wielu witrynach WordPress, zamiast konieczności optymalizacji wszystkich tabel bazy danych.
 • Usuwanie nieużywanych i niechcianych obrazów: usuwa osierocone obrazy z witryny WordPress, a także obrazy o określonym, wstępnie zdefiniowanym rozmiarze.
 • Wyrafinowane planowanie: oferuje szeroki zakres opcji planowania automatycznej optymalizacji. Określ dokładny czas i uruchom czyszczenie codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc i wykonaj dowolną liczbę dodatkowych jednorazowych optymalizacji.
 • Płynny graficzny interfejs użytkownika: dla doskonałej przejrzystości planowania i zarządzania optymalizacjami wielu witryn.
 • Wsparcie WP-CLI: zapewnia sposób na zarządzanie optymalizacjami z poziomu interfejsu wiersza poleceń, jeśli masz wiele witryn
 • Lazy Loading: ładuj tylko obrazy i część strony internetowej, gdy jest ona widoczna dla użytkownika, dzięki czemu mogą oni zobaczyć coś bardzo szybko.
 • Podgląd optymalizacji: daje użytkownikom możliwość podglądu, wyboru i usuwania danych i rekordów dostępnych do optymalizacji z bazy danych.
 • Preload key requests: preload aktywa takie jak czcionki webowe i ikony, zgodnie z zaleceniami Google PageSpeed Insights.
 • Wsparcie premium – buforowanie jest jedną z najbardziej złożonych rzeczy, jakie można zrobić dla witryny, dlatego wsparcie premium daje Ci pewność, że jest ktoś, z kim możesz szybko porozmawiać, jeśli potrzebujesz odpowiedzi technicznych lub pomocy w konfiguracji optymalizacji ustawień pamięci podręcznej dla Twojej witryny.

Optimize

Zobacz Optimize na stronie producenta

Szczegóły

 • Cena
  :

  24.99 PLN